Demiraglar Marble

Businessmen visited the marble and natural stone fair

Mermer sektöründe ülkenin en büyük organizasyonu olarak kabul edilen İzmir’deki fuara yerli ve yabancı birçok maden şirketinin yanı sıra Nazilli Ticaret Odası üyeleri de katıldı.

Demirağlar Mermer

Bu yıl 25’incisi gerçekleşen MARBLE İzmir Fuarı 150 bin metrekare alanda düzenlenirken, fuara 209’u yabancı bin 100’e yakın firma katıldı. Doğal taş sektörünün gövde gösterisi haline gelen fuara ilgi yine büyük oldu. Mermer sektöründeki imalatçılar, tedarikçiler ve tüketicileri buluşturan fuarda birçok ikili görüşme gerçekleşti.

Göreve geldikleri 2013 yılından itibaren her yıl düzenli olarak MARBLE Fuarı’nı ziyaret ettiklerini belirten Nazilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Arslan; “Üyelerimizin katılımını sağlıyoruz. Fuarda Odamız üyeleri Demirağlar Mermer Ltd. Şti ve Naz-Ar Pompa Ltd. Şti. gibi yurt dışında markasını kabul ettirmiş firmalarımızı görmek bizleri gururlandırmaktadır.

 

 

Türkiye’de maden ihracatı 5 milyar seviyesini zorlamaktadır. Fiili maden ihracatımız yaklaşık 4.7 milyar seviyesinde olup bu ihracatın neredeyse yarısını doğal taş sektörü tek başına karşılamaktadır. Sonuç itibariyle; mermerde işlenmiş ürün ve blok olarak satış gerçekleşiyor. Yetkililer tarafından ülkemizdeki işlenmiş ürün ticaretinin 1 milyar dolar seviyesinde olduğu söyleniyor. Global olarak Dünya mermer ticaretinin 4 milyar dolar olduğu göz önüne alındığında doğal taş-mermer sektöründe Türkiye’nin önemi bir kez daha ortaya çıkacaktır. Fuarın hem katılımcılar, hem de ziyaretçi ve tüketiciler açısından gayet doyurucu ve olumlu geçtiğini söyleyebiliriz. Üyelerimizin beklentilerini karşıladığımızı zannediyorum” dedi. 

Fuardaki bütün stantları ziyaret eden Nazilli Ticaret Odası üyeleri, firma yetkilileri ile bire bir görüşerek fikir alışverişinde bulundular.